051-55-33-400 | [email protected]

צרו איתנו קשר היום לשיחת ייעוץ חינם!

"אישור נוטריוני לתעודות זהות: כיצד לבצע"


Blog Post


"אישור נוטריוני לתעודות זהות: כיצד לבצע"

הקדמה: מהו אישור נוטריוני לתעודות זהות

אישור נוטריוני לתעודות זהות הוא תהליך שבו מעניק הנוטריון חותם שלו על עותק של התעודה, מאשר בכך שהעותק הוא השקפה תקנה ומדויקת של המסמך המקורי. מטרתו של האישור הנוטריוני היא לאמת את אותנטיות התעודה, כולל שם, תאריך הלידה, תז, תמונה וכו'. לאישור הנוטריוני חשיבות רבה במספר מקומות, כמו למשל בתהליך מגירה, בהגשת פנייה לשינוי שיעור החיוב לביטוח לאומי, בהגשת פנייה לקצבת אמהות, במערכת הספרייה הממלכתית, ועוד בעשרות מקומות נוספים.

הצורך באישור נוטריוני לתעודות זהות

כאשר אדם נדרש לתת ראיה לזהותו, לעיתים הראיה הזו חייבת להיות מאושרת באופן נוטריוני. דרך כלל, בתהליך עסקאות משפטיות חשובות, בין אם מדובר בתהליכים משפטיים, בנקאיים או פנסיונריים, מגיש הבקשה נדרש להגיש עותקים של מסמכיו האישיים הרלוונטיים. במקרים אלו, אישור נוטריוני משמש תנאי הכרחי להמחשת האמת שבמסמכים האלו. נוסף על כך, אישור אותנטיות של תעודת זהות, נדרש לעיתים כאשר מגיש הבקשה רוצה להפעיל משא ומתן מרחוק, או כאשר ישנם חשאשים לגבי מסיבתית של מסמכים.

הבנה בסיסית של התהליך

אישור נוטריוני לתעודת זהות הינו תהליך שבמהלכו מאשר נוטריון את הזהות של בעל התעודה. למעשה, זהו הליך משפטי שבו הנוטריון מאמת את המסמך ואת הזהות של מי שמגיש אותו.

השלבים בהתהליך

בדרך כלל, מדובר במספר שלבים בסיסיים. במהלך הפגישה עם הנוטריון, יש להביא את תעודת הזהות המקורית. השלב הבא הוא בדיקת הנוטריון את הזהות, הכוונה לאימות התמונה והמידע שמופיע על התעודה. הנוטריון יאמת את הפרטים ויבצע שיחה בסיסית עם בעל התעודה לווידוא הפרטים שמופיעים, לאחר מכן, הוא יאמת את התעודה ע״י חתימה וחותמת נוטריון.
אחרי החתימה התעודה הופכת לתעודה מאומתת ואפשר להשתמש בה בצורה רשמית.

כיצד למצוא נוטריון

לאחר שהבנו את התהליך, נעבור לשלב הבא שהוא – הבחירה בנוטריון ראוי. מכיוון שמדובר בתהליך משפטי תשמעו שלא כל נוטריון מתאים לכך או שהכוונהמדוברבעיסקה משפטית כל כך חשובה.

המלצות למציאת נוטריון

לכן, קודם כל, כדאי לחפש המלצות גבוהות של לקוחות קודמים, ולהתעקש על מקצועיות ואמינות. נוטריון טוב יהיה מקצועי, עם איזון טוב בין הטיפחות האישית ללקוח והשמירה על החוק. הוא ידע להסביר את התהליך בצורה ברורה ומקצועית, ויערוך את הפגישה בצורה נעימה ומכובדת. אם אתם מרגישים שנוטריון מסוים אינו עונה על הדרישות האלה, אל תתביישו לחפש אחד אחר. לבסוף, טיפ שחשוב לזכור הוא לוודא שהנוטריון שאתם בוחרים הוא בעל רישיון משרד המשפטים במדינת ישראל, שזה מהווה את האישור הרשמי שהוא בעל ההכשרות הנדרשות כדי לעצב את האישור הנוטריוני שאתם זקוקים לו.
כאן מסתיימת ההקדמה לאישור נוטריוני לתעודת זהות, אנו מקווה שזו תעזור לכם להתקדם.

Image 1

הבאת כל המסמכים הנדרשים

בשביל שהתהליך של אישור נוטריוני לתעודת זהות יילך בצורה חלקה, חשוב עליכם להגיע מוכנים לפגישה עם הנוטריון. זה אומר שעליכם להכין מראש כל המסמכים הנדרשים. כמובן תעודת הזהות המקורית, יחד עם צילום שחור לבן דו-צדדי אם נדרש. קיבלתם במייל או בפקס תעודה שאתם מעוניינים לאמת? תדפיסו אותה. וכמובן, אל תשכחו את הכרטיסי אשראי וכסף-מזומן לשם תשלום הדמי הנוטריוני.

פגישה עם נוטריון

חשוב להתכונן ולהגיע לפגישה מוכנים. במהלך הפגישה, הנוטריון יבצע את הפרוצדורות הנדרשות, יחתום ויכניס את האישורים למעטפה. שיחותם עימו הן הזמן המושלם לשאול שאלות כמו: מה האישור מתאים לו? מה ההבדלים בין אישורים שונים? מה הפרטים שייכתבו בפרוצדורה ובאישור? תהליך הפגישה כמו התהליך בכלל לעיתים מפולג וכולל שלבים רבים. שמירה על יחס פתוח ותקשורת ברורה ושוטפת עם הנוטריון תקל על התהליך ותגביר את סיכויי ההצלחה.

אז כיצד אפשר להכין את עצמכם הכי טוב לשיחה עם הנוטריון? כמו כל שיחה, לא משנה עם מי, חשוב להיות מוכנים ומראש לערוך סדר במחשבות שלכם. תחשבו איזה שאלות אתם רוצים לשאול ואיזה מידע אתם רוצים להביא איתכם.

מה לעשות אחרי האישור

לאחר שקיבלתם את האישור הנוטריוני על תעודת הזהות שלכם, השלב הבא הוא לשמור היטב על קיום המסמך. יש לשמור אותו במקום בטוח ומאובטח, שכן הוא מהווה אישור רשמי של זהותכם. עלולה להיות צורך להשתמש בו בעתיד במגוון עסקאות משפטיות, כגון עסקאות נדל"ן, או בכל מצב אחר שבו יידרש צורך באישור זהות מאובחן.

אם נדרש, עיינו באפשרויות לקבלת עותקים נוספים מהנוטריון. ייתכן שיהיה מועיל להשאיר עותק מאובטח מחוץ לבית, במקרה של אירוע לא מצופה.

עסקו עם המסמך בזהירות רבה – במקרה של אבידה או שחיקה, יהיה צורך לעבור את התהליך שוב מתחילה.

תהליך התנגשות

במקרה של בעיה או רצון לתיקון של האישור, יש ליצור קשר עם הנוטריון שאישר לכם את המסמך. ייתכן שיידרש פגישה נוספת כדי לבצע את השינויים הרצויים.

אם ישנה בעיה שלא ניתן לתקן עם הנוטריון, יש ליצור קשר עם אגודת הנוטריונים במדינה שלכם ולדווח על התקרית.

חשוב לזכור שאישור נוטריוני מהווה את האמת המשפטית ולכן, אי התואר או שגיאה יכולה לפגע באמינות המסמך. אם תפגשו בבעיות, אל תהססו לפנות למשא ומתן.

בסה"כ עצירה בשלהית של בעיות מתחילה מהיכרות עמוקה בלוח הזמנים של תהליכים אלה והתמקדות בפרטים הקטנים של כל שלב בדרך.

Image 2

כמה זה יעלה: מידע על העלויות הצפויות של התהליך

המחיר של הליך אישור נוטריוני לתעודות זהות יכול להשתנות בהתאם למספר פרמטרים. למעשה, אין יש תמחור סטנדרטי וכל נוטריון יכול לקבוע את הדמי השרות שלו לפי שיקול דעתו. על פי הדינים בישראל, המחירים של שירותי נוטריון מוגדרים על ידי המשרד למשפטים. עם זאת, זו נהיה מחיר התחלתי והנוטריון יכול להוסיף דמים נוספים על תהליכים מורכבים יותר או זמן שנמשך מעבר למה שהוסף.

החישוב של הדמים מתאם למספר של גורמים כמו מורכבות המסמך, מספר הדפים, זמן הכנה, משך הפגישה וכדומה. בנוסף, יתכנו דמי התמחה לנוטריון במקרים מסוימים.

חשיבות השוואת מחירים

נכון להשוות מחירים בין שירותי נוטריון שונים על מנת לוודא קבלת התמורה הטובה ביותר למשקעך. זכור, גם אם שירותי נוטריון נראים כמו שחור על גבי לבן, ייתכן והם מכילים תפקידים מורכבים יותר שאתה לא מבין. לא נדיר שהתוצאה תתגלה כבעייתיה רק לאחר שאתה צריך להשתמש במסמך. לכן, כאשר אתה משווה מחירים, תרצה להבחין בין העלויות הצפויות להליך אישור המסמך שלך.

Image 3

י. סיכום והמלצות נוספות: אנו מגיעים לסוף התהליך, אך אל תחפשו להתרגל מדי מהר. תהליך אישור הנוטריון לתעודות זהות הוא מרכזי וחשוב, ועליכם להתייחס אליו ברצינות. כדאי לסקור בעיות נוספות שעשויות להופיע בדרך ולהתוודע אליהן מראש, שכן מדובר בתהליך שמחייב תכנון מדויק וכחסינות מפני אי צפיים.
זכרו, עם נוטריון מקצועי ואמין צדיכם, תהליך האישור מתאפשר בנוחות ובקלות. עדיין, אל תעלמו מהעובדה שמידע התעודה המאושרת הוא עניין פרטי ורגיש, המחייב שמירה וטיפוח.
בנוסף, דאגו שיהיה לכם ברור כיצד לשמור ולנהל את התעודות אחרי שקיבלתם את האישור, והכינו את עצמכם למקרה של תנגשות, שמדובר באירוע כמעט בלתי נמנע.
על אף שאנחנו מדברים בהנחה שחלק ניכר מהתהליך מעובר באופן יעיל וחלק, חשוב לדעת שלא כל הדברים תמיד הולכים כמתוכננים ולכן מומלץ להיות מוכנים היטב.
לסיכום, מדובר בתהליך מאתגר אך שולי. אם תכתיבו לערוך את התהליך באופן מומחה, מקצועי ובראש פתוח, תצליחו לעבור את התהליך בביטחון מלא ואף נוטריון יעמוד בדרככם.

© 2023 My Blog


"אישור נוטריוני לתעודות זהות: כיצד לבצע"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to top

תפריט נגישות

Call Now Buttonצלצלו עכשיו 0515533400